کد خبر: 195
تاریخ انتشار: 1 بهمن 1396 - 07:45
رایزن بازرگانی ایران در عراق
ناصر بهزاد از پیگیری مستمر تیم اقتصادی سفارت ایران در عراق برای تسهیل امور تجار ایرانی در این کشور خبر داد.

به گزارش انجمن صادرکنندگان نمونه و برتر ایران، به نقل از سازمان توسعه تجارت ایران، ناصر بهزاد، در خصوص برگزاری نشست‌های پیاپی با مقامات عراقی به منظور تسهیل امور تجاری دو کشور گفت: یکی از محورهای مهم سفر وزیر صنعت، معدن و تجارت ایران به عراق موضوع توجه به مسائل گمرکی و رفع موانع و برخی محدودیت‌های گمرکی بود که از مهم‌ترین دستاورد آن می‌توان به اصلاح نظام تعرفه‌ای و تأکید بر شفاف‌سازی رویه‌های گمرکی عراق اشاره کرد. 

وی اظهار داشت: نشست‌های دوره‌ای تخصصی بصورت دو هفته یکبار با مقامات عراقی تدارک دیده‌ایم تا بتوانیم جدی‌تر و دقیق‌تر مسائل تجار و بازرگانان را با طرف عراقی مورد بررسی قرار دهیم.

بهزاد محور این جلسات را  رصد مسائل گمرکی عنوان کرد و افزود: افزایش ساعات کاری گمرکات و جلوگیری از برخی وقفه‌های کاری در دستورکار طرف عراقی قرارگرفته است و بر اطلاع رسانی به موقع در خصوص تغییرات مربوط به هرگونه محدودیت ورود کالا از مرزها نیز تأکید شد.

رایزن بازرگانی ایران در عراق گفت: دو تقاضای مستند واصله نیز از سوی شرکت‌های بخش خصوصی در رابطه با معافیت ورود تجهیزات و کاهش زمان آزمایشات کالا مطرح و بر رفع آن تصمیم‌گیری شد.

گفتنی است، طی آخرین جلسۀ برگزار شده، پیشنهاد بازدیدهای مرزی مشترک برای رصد کارشناسی توسط تیم اقتصادی سفارت با مقامات عراقی مرتبط در هر یک از گمرکات طرف عراق مطرح و موافقت گردید.

 

 
کلید واژه ها :
نظرات
آخرین مطالب